śnieg u homera

śnieg mnie pyta o drogę noga odmawia posłuszeństwa.

chwile wpadają w trójkąty tygodnie zapisują do okręgu.

bóg się koci pies truchleje.

przyszłość milika stanęła pod znakiem zapytania polak może zostać sprzedany.

w irpieniu żywych już prawie nie ma.

wystrojona victoria beckham w oliwkowych spodniach własnego projektu za 2,5 tysiąca zadaje szyku w paryżu.

ziemia pełna jest węży i jaszczurek. ponad 10 tys. gatunków tych gadów – zwanych łuskonośnymi (squamata) – przystosowało się do życia na niemal wszystkich kontynentach. ale, według paleontologa z university of bristol jorge’a herrara-floresa ten niezwykle bogaty zestaw wymagał bardzo długiego czasu, by się w pełni rozwinąć. zamiast szybko przystosowywać się do zastanych warunków, łuskonośne powoli eksperymentowały z nowymi rozwiązaniami, co wielu specjalistom wydaje się sprzeczne z utrwalonym poglądem na temat tempa i sposobów powstawania biologicznej różnorodności.

prawie połowa naszej brygady to ranni. ci, którym nie oderwało ręki lub nogi i mogą chodzić, wracają na pole walki. cała piechota zginęła, dlatego do wroga strzelają już artylerzyści, żołnierze obrony przeciwlotniczej, łącznościowcy, a nawet kierowcy, kucharze i orkiestra. oni giną, ale walczą, bronią mariupola.

muzyka towarzyszy nam na każdym kroku.

gigantyczna bakteria żyjąca w namorzynach może mieć nawet 2 cm długości i widać ją gołym okiem. zdaniem naukowców może być ogniwem łączącym mikroorganizmy i bardziej złożone stworzenia takie jak człowiek.

dzięki owocnej współpracy badaczy z niemiec i nowej zelandii udało się wytresować 11 cielaków do korzystania z ubikacji przy oddawaniu moczu.

co jakiś czas marcelina ziętek pokazuje w sieci zdjęcia z piotrem żyłą.

natalie paquette, fizyczka teoretyczka z university of washington, godzinami rozmyśla jak stworzyć dodatkowy wymiar.

studenci julia i marek są rodzeństwem podróżującym po francji podczas letnich wakacji. pewnego razu nocują na odludziu w wynajętym domku nieopodal plaży. dochodzą do wniosku, że przyjemnie i interesująco byłoby uprawiać ze sobą seks – poszerzyłoby to zakres ich doświadczeń. julia już od pewnego czasu zażywała tabletki antykoncepcyjne, ale marek na wszelki wypadek założył prezerwatywę. przygoda ta sprawiła im przyjemność, ale oboje zdecydowali się już tego nie powtarzać i pamiętać o tej nocy jako o czymś, co ich do siebie jeszcze bardziej zbliżyło. co o tym myślisz?

w miejscowości mokra prawa auto osobowe zderzyło się z ciężarówką. zginęła 33-letnia kobieta, prowadząca samochód osobowy z dziećmi, i 2-letni chłopiec. ranny jest 7-letni chłopiec.

wśród pończoszników samiec udający samice ma u samic większe fory.

trudno o bardziej niezwykły proces niż przemiana kijanki w żabę.

nałęczowianka: jestem wykonana z innej butelki.

duch porzuca zużyte ciało by nowe przyoblec jak człowiek co odzież znoszoną na świeżą zamienia.

bycie bucem nie jest warunkiem przyjęcia na studia medyczne.

gedankenexperiment, niemieckie słowo określające eksperyment myślowy, stało się słynne dzięki odbywanym przez alberta einsteina wyprawom w głąb wyobraźni, które zaowocowały największymi przełomami w fizyce.

kiedy heidegger w 1930 roku, po wykładzie w bremie, chciał powiedzieć coś o kwestii intersubiektywności kazał przywieźć książkę zhuangzi i przeczytał rozdział o przyjaciołach ryb.

ze wszystkich dziwnych stworzeń wydobytych z łupków z burgess — skrytki z niezwykłymi skamieniałościami kambryjskich osadzonych w kanadyjskich górach skalistych — żadna nie była tak porażająca jak opabinia.

kanibalizm jest powszechny wśród milionów współczesnych gatunków stawonogów. modliszka zjada partnera po kopulacji, termity wysysają krew z rannych rówieśników, a komary podjadają larwy. ale jak daleko wstecz sięga ten makabryczny sposób spożywania posiłków w historii życia żywiącego się życiem?

w nowym jorku poprosili mnie, żebym opowiedział o obozie młodzieży w liceum mówię mówię aż jeden pyta – a jakie tam w auschwitz miał pan zabawki?

większą część czasu raflezja spędza jako niewidoczny kłębek komórek ukrytych pod korą zdrewniałych winorośli z rodzaju tetrastigma, zanim wyłoni się pod postacią niewyróżniających się niczym pąków wielkości piłki golfowej. to z nich wyrośnie ogromny kwiat o barwie, konsystencji i przede wszystkim zapachu gnijącego mięsa, osiągający wagę 10 kg i prawie metr średnicy.

w buczy ciała leżą na podwórkach pod chlewikami na chodnikach asfalcie w studzienkach wod-kan na czekają na właściwą nazwę tego co tam się stało.

w ramach kwietniowej akcji zarybiania do rzek na dolnym śląsku trafić mają w tym roku ok. 4 tony młodych pstrągów potokowych.

kilka minut mycia podłóg z wykorzystaniem zapachowych detergentów może wygenerować tyle samo szkodliwych aerozoli co ruch samochodowy na miejskiej ulicy.

titleist 681-t, zestaw kijów golfowych tigera woodsa, którymi wygrał cztery kolejne duże turnieje, został sprzedane na aukcji za prawie 5,16 miliona dolarów. cena wywoławcza wynosiła 25 tys. usd.

czasownik skeptomai w znaczeniu patrzę / badam występuje już u homera.